Prefabrik Ev Villa

Prefabrik Ev Villa

Prefabrik müstakil ev, kişiye özel yaşam alanı olarak artık daha sık karşımıza çıkıyor.  Prefabrik teknolojisiyle birlikte geçici yerleşim alanlarında ve şantiyelerde kullanılan prefabrik müstakil evler günümüzün lüks villaları… Betonarme binalara göre oldukça hafif olan ve kısa sürede inşa edilen prefabrik ev villa modelleri, tek katlı ve çift katlı olarak her ihtiyaca, her alana uygun şekilde üretilebiliyor. Beton binalardan %80 oranda hafif olan prefabrik müstakil evler özellikle bahçe işleriyle uğraşmayı sevenler, şehrin dışında küçük bir evim olsun diyenler için de ideal.

konya-prefabrik-ev (3)

Prefabrik ev villa tipi olduğunda yani prefabrik villa olarak ifade edildiğinde genellikle dubleks prefabrik villalar kastedilir. Villa prefabrik ev fiyatları, tek katlı prefabrik ev fiyatlarına kıyasla biraz daha pahalıdır. Buna rağmen lüks villa çeşitleri içinde en dayanıklı ve en şık olanları prefabrik müstakil evlerdir. Dayanıklı yapısı nedeniyle tek katlı ve dubleks prefabrik yapılar farklı büyüklüklerde ve farklı işlevlerde kullanılır.

artvin-hopa-86m2-prefabrik-ev-neptun (3)

Prefabrik Müstakil Evin Avantajları Nelerdir?

Prefabrik yapıların bu kadar çabuk popüler olmasında estetik görünümlerinin etkisi büyüktür. Prefabrik müstakil evler, şehir yaşantısından uzak ve özgür bir yaşamı çağrıştıran güzel görünümlü yapılardır. Aynı zamanda herhangi bir betonarme yapıya göre çok daha ucuz ve uzun ömürlüdür. Peki prefabrik nedir? prefabrik villaların diğer avantajları nelerdir?

*Prefabrik yani hazır yapılar fabrikada, verilen ölçülere göre imal edilen parçaların monte edilmesiyle kısa sürede kullanıma hazır hale gelen evlerdir.

*Prefabrik villa evler, betona göre çok daha hafif malzemeden üretildiği için depreme karşı dayanıklıdır.

*Prefabrik evler ortalama 80 – 90 yıl hiçbir zarar görmeden ayakta kalır.

*Yıllar geçse bile bir erden başka bir yere taşınabilir.

*Prefabrik müstakil evlere ek yapılabilir. Bu nedenle isteğe göre kolayca genişletilebilir.

*Kısa zamanda, ihtiyaca göre tasarlanır. Anahtar teslim hizmet anlayışıyla üretilir.

*Fiyatları oldukça uygundur.

*Prefabrik ev villalar, ses – ısı izolasyonu ve yangına karşı dayanıklıdır. Uluslararası standartlara tamamen uygundur.

*Depreme dayanıklıdır.

*Odalar kişinin isteğine göre dizayn edilebilir.

*Kişisel alandan ticarete, spor salonlarından şantiyelere kadar çok yönlü olarak kullanılabilir.

*Prefabrik villaların, anahtar teslim aşamasına kadar tamamen kişiye özel projelendirilir ve tüm teknik testleri yapılır. Bu süreçte yanınızda olacak, Ankara’nın en güvenilir prefabrik yapı firması olarak size en uygun çözümleri sunmak için buradayız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir